Aj vy máte radi sladké maškrty? Určite áno. Tak ako aj naše deti. Tento raz si ale maškrty pripravili sami. A čože to bolo? No chutné palacinky. Čerstvé palacinky s ovocím a šľahačkou boli výborným zákuskom za dobrým obedom. Opäť sme si dobre zamaškrtili.

Každý deň na nás v poobedňajších hodinách čaká školský klub detí. Je pre nás časom na oddych, kedy sa môžeme po doobedňajších povinnostiach a učení odreagovať. Robíme veci a aktivity, pri ktorých sa nie len zabávame, ale aj niečo nové naučíme. Našu fantáziu a šikovnosť si pestujeme pri rôznych kreatívnych tvorbách. Radi trávime čas pri varení, kedy si s našou pani vychovávateľkou niečo chutné pripravíme. A keď už sme napapaní, tak si ideme zašportovať, zatancovať, alebo sa len tak poprechádzať. Preto radi trávime čas v našom školskom klube deti.

Všetky deti majú radosť z maškrtenia, ak je ešte zdravé, tak je to radosť dvojnásobná. Keďže my v ŠKD maškrtíme radi, v jedno popoludnie sme si pripravili niečo chutné a vitamínové - ovocný šalát. Každý z nás prispel nejakým ovocím. O hlavnú prípravu sa postarali naši druháci z ŠKD. Nakoniec prišlo na podávanie šalátiku a brušká sa zaplnili sladkým potešením.

Pri príležitosti Dňa mlieka sme si v ŠKD pripravili maškrtu, ktorou nebolo nič iné ako náš tradičný a hlavne obľúbený puding. S chuťou sme sa pustili do jeho prípravy a ešte s väčšou chuťou do jeho jedenia. Dôvodom nebolo len maškrtenie ale hlavne, aby sme si pripomenuli to, ako je mlieko dôležité pre naše zdravie a organizmus.