Vianoce sú časom pokoja, lásky, spokojnosti a vzájomného porozumenia. To, že nie sú len o hmotných daroch, nám ukázali naši žiaci, ktorí si pripravili pre svojich rodičov, starých rodičov a kamarátov darčeky v podobe scénok, básničiek, vinšov, kolied a tancov. Pre návštevníkov vianočného koncertu bola pripravená aj vianočná burza. Ďakujeme za výborne pripravené podujatie a príjemnú predvianočnú náladu.

Dňa 14.12.2017 sa uskutočnil 39. ročník matematickej súťaže. V školskom kole súťažilo 19 šikovných súťažiacich z tretieho až ôsmeho ročníka. Úspešnými riešiteľmi tohtoročnej súťaže sa stali Ľ. Javorský, V. Mihaľová a Patrik Vaško.

Trinásteho decembra má sviatok svätá Lucia. Dievčatá sa poobliekali do bieleho odevu, pomúčili si tvár a s pierkom v ruke prechádzali po škole a vymetali všetky kúty – triedy, školskú jedáleň, kuchyňu a samozrejme, nezabudli ani na riaditeľňu. Aj týmto činom sme si pripomenuli zvyky a tradície predvianočného obdobia na Slovensku.

Všetci vieme, že šiesty december nie je len taký obyčajný deň. Preto sme už od rána netrpezlivo čakali na príchod Mikuláša a dúfali, že nás poteší sladkosťami. Dočkali sme sa, prišiel! Mal aj svojich pomocníkov – anjelov a čertov. Anjeli všetkých odmeňovali cukríkmi a čerti (tým menej poslušným) pomaľovali líčka uhlím. Žiaci sa odvďačili básničkou alebo pesničkou. Mikulášovi a jeho pomocníkom ďakujeme a veríme, že nás navštívia aj o rok.