Jeseň v MŠ

JESEŇIMG 20221103 111452 3

,,Jeseň pani bohatá,

farbí stromy do zlata.“

Mnohí ľudia považujú jeseň za pochmúrne, upršané a

veterné obdobie. No my jeseň vidíme presne opačne. Pestrofarebné

listy nás priam volali - ,,poďte sa s nami vyšantiť!“ Slniečko svietilo, tak

sme to hneď využili. Ohadzovačka s lístím, schovávačka v lístí, tvorenie

z lístia, vo vetre sa krásne vznášal šarkan. To všetko a ešte viac sme si

vyskúšali na školskom dvore. A tie najkrajšie listy skončili u nás, v škôlke.

No nie je tá jeseň krásna?

Pečie celá škôlka

Jeseň je plná farieb a tiež vitamínov. Dozrelo sladké ovocie,
zelenina už dorástla,IMG 20220930 104210
nabrala do seba plno zdravých dobrôt. Tak sme sa rozhodli, že si z nich niečo ,,vykuchtíme.“
A stalo sa. Šalát z mrkvy a jabĺk chutil malým aj veľkým.
Koláč, ktorý sme upiekli – mimochodom mrkvový, chválili aj p. učiteľky zo školy.
No čo už. Asi patríme k cukrárskej špičke. Ktovie, čo by na to povedala porota zo šou
,,Pečie celé Slovensko,“ ale porota zo šou ,,Pečie celá škôlka“ bola nadšená.

Ďakujeme!

...a ide sa na výlet

IMG_20220617_101105.jpgJún je čas školských výletov. A naši rodičia predškolákov nám jeden taký zorganizovali. Nebol to ale klasický výlet, na aký sme boli pred pandémiou zvyknutí. Takže v piatok 17. 6 . 2022 nás rodičia pozvali do ,,Fundilandu“. Autobusom sme sa odviezli až pred vchod a po otvorení dverí nás čakalo prekvapenie. Na stoloch mafiny, koláče, džbány s vodou a ovocím. Riadna hostina. Deti vytešené, rodičia prekvapení. Ale stálo to zato.  Deti sa vyšantili, niektorí rodičia tiež. Ani sa nám odtiaľ nechcelo odísť.

Stavanie ,,MÁJA“

IMG_20220606_105426.jpgUrčite sa mnohí čudujete, prečo v júni staviame ,,mája.“ Lebo tradície nepustia. Tzv. ,,rusadľe“ tohto roku vyšli na 4. júna. Tak aj my malkáči sme zobrali pílku a išli zrezať briezku pre naše slečny. A veru nás aj čakali so stužkami . Krásne si ,,mája“ vyzdobili. A ten nám teraz skrášľuje chodník do škôlky.

1. jún MDD

IMG_20220601_104103.jpgČo sa to tu zrazu deje? Všetko sa odrazu mení na indiánsku osadu. Čelenky, terče, oheň, kone, pokrik a prekážková dráha. Čosi nevídané sa stalo. Súťaže, sladkosti a zmrzlina v škôlke? Toto všetko je povolené len jeden deň v roku. A týmto dňom je 1. jún – MDD.