Deň matiek ZŠ

PrIMG_20210504_115506.jpgi príležitosti Dňa matiekžiaci  2.stupňa na hodine Technickej výchovy tvorili a vyrábali pozdravy pre mamky. Používali rôzny materiál – stuhy, gombíky, látky, koráliky... Žiaci  sa veľmi tešili, ako urobia radosť mamkám a poďakujú sa im tak za každodennú starostlivosť a lásku. Nápady a výsledky tvorivej práce nájdete vo fotogalérií.

Deň matiek

n1.jpgn3.jpgTaký máš hlas, mama moja,

ako zvonky na úbočí.

Začujem Ťa znenazdania,

div mi srdce nevyskočí.

Taký máš hlas, mama moja,

ako šepot vetra v lese.

Usmejem sa mimovoľne,

keď sa ku mne z diaľky

nesie.

I keď karhá, napomína,

vždy je to hlas milý, známy,

ten jediný v celom svete,

ľúbezný hlas mojej mamy.

Deň Zeme 2021

178650194_733721740633986_5926258888457655617_n.jpg22.4.2021 sa žiaci I. stupňa zapojili na Deň Zeme do narodeninovej akcie EKO. Vyzbierali odpadový materiál a vytvorili výrobky za svoju triedu. Deťom sa práca s odpadovým materiálom páčila. Zapojili svoju fantáziu a predstavivosť a vytvorili krásne výrobky, ktoré vystavili na chodbe školy na výstavke pre všetkých. Aj týmto prispeli k ochrane našej planéty, ktorú sme si touto aktivitou aspoň trošku ušetrili.

Ôsmaci a deviataci opäť v školských laviciach

navrat.jpg Po takmer šiestich mesiacoch dištančného vzdelávania a vyučovania cez video-hovory sa na základe rozhodnutia ministra školstva od pondelka 19. apríla 2021 brána našej školy otvorila aj pre starších žiakov.

Za dodržania stanovených hygienicko-epidemických opatrení sa do lavíc vrátili ôsmaci a deviataci. Návrat bol plný očakávania, ale aj príjemných pocitov zo stretnutia so spolužiakmi vo vynovených triedach.

Vyučovanie podľa upraveného rozvrhu hodín sme začali spoločnými rozhovormi v rámci triednickej hodiny s dôrazom na vyjadrenie vlastných pocitov, utužovanie vzájomných vzťahov a rozvoj komunikačných zručností.