Celoslovenský výskum

IMG_20210623_090731.jpg   23.6.2021 sa žiaci 3. r. a 4. r. zúčastnili ankety danej Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Oddelenie Podpory detí pred násilím.

IMG_20210623_090737.jpg

Naša škola bola náhodne vybraná daným oddelením kvôli výskumu a tvoreniu preventívnych prednášok pred nežiaducimi vplyvmi danej doby. Žiaci vypĺňali anketu elektronicky podľa vlastných skúseností a pocitov.

Test zvládli, dúfame, že výsledky pomôžu kompetentným.

Deň finančnej gramotnosti

197337313_878871999334393_6086720592640212701_n.jpg9.6.2021 mali žiaci I.st.  Deň finančnej gramotnosti.  Žiaci  sa vo svojich triedach oboznámili s témami finančnej gramotnosti prostredníctvom prezentácií. Témami boli: finančná zodpovednosť, plánovanie , príjem , práca, hospodárenie, úver a dlh, sporenie a poistenie.

Hravými formami sme žiakom priblížili jednotlivé situácie, nakupovali, platili, kreslili na čo si šetria, rozprávali čím by chceli byť a nakoniec svoje zážitky nakreslili a jednotlivo za triedy spojili do leporela, ktoré sme vystavili na nástenkách. Veríme, že žiaci si aspoň trošku osvojili jednotlivé zručnosti a zapustili tak počiatočné korienky finančnej gramotnosti a zodpovednosti.

MDD

IMG_1917.JPGMedzinárodný deň detí sa oslavuje v mnohých krajinách sveta každoročne 1.júna. Nezabudlo sa ani na deti navštevujúce ZŠ s MŠ Bajerov. Aj v tento deň prišli žiaci do školy tradične, ako každé ráno. Hneď po príchode čakalo každého jedného žiaka sladké prekvapenie a následne sme sa po jednotlivých triedach a s 5 minútovými intervalmi presunuli na ihrisko v Bajerove. Žiaci hrali rôzne hry, zabávali sa a kto mal chuť, bola možnosť aj opekania. Sme radi, že sme 1. jún mohli našim deťom takto spestriť.

Prírodovedná vychádzka

IMG_1963.JPGV uplynulých dňoch žiaci  1. – 4. ročníka absolvovali prírodovednú vychádzku. Cieľom tejto vychádzky bolo pozorovanie  živočíchov vo voľnej prírode.  Žiaci mali možnosť vidieť množstvo živočíchov, ktoré žijú v okolí našej školy na neďalekej miestnej farme. Na lúke pozorovali prácu včiel ,mravcov, motýľov a mnoho iného užitočného hmyzu.

Prechádzka bola veľkým spestrením vyučovacieho procesu. Žiaci sa už nevedia dočkať, kedy si ju opäť zopakujeme.