Základná škola s materskou školou Bajerov

Finančná gramotnosť – hrou

5.jpg27.6.2022 žiaci I. st. sa venovali finančnej gramotnosti trošku ináč. Ak by ste sa ich opýtali čo to znamená, tak by vám povedali, že gramotnosť znamená niečo vedieť a keďže finančná gramotnosť, tak vedieť hospodáriť s peniažkami.

Všetci žiaci pozreli prezentáciu, kde sa zoznámili s platidlom v eurozóne a taktiež s jednotlivými témami samozrejme formou hry.  Potom sme si spoločne robili euro peňaženku a tak si vytvárali hravou formou modelové situácie nakupovania. V závere dňa zasúťažili o najoriginálnejšiu eurobankovku. Žiaci  popustili uzdu svojej fantázii a hanbiť sa nemuseli. Vyrovnali sa v nápadoch aj vyučeným návrhárom.

Deň finančnej gramotnosti sa žiakom páčil a veríme, že to, čo sa naučili využijú pri jednoduchých finančných transakciách.