Základná škola s materskou školou Bajerov

Európsky deň jazykov

Európsky deň jazykov 26. september 2018.europsky de jazykov 20180930 1118686117

Dnes, 26. septembra 2018 sme aj na našej škole formou zábavného projektového vyučovania oslávili Európsky deň jazykov, ktorý je vyhlásený na podporu jazykovej rôznorodosti.

Ráno sme sa zo školského rozhlasu dozvedeli rozličné zaujímavosti o jazykoch. Potom už nasledovali interaktívne prezentácie , v ktorých sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií ,aj to, že vo svete existuje vyše 6000 jazykov a v samotnej Európe je ich vyše 220, spoznali sme najdlhšie anglické slovo antidisestablishmentarianism a snažili sme sa ho aj naučiť. Zvládli sme aj niekoľko užitočných pozdravov, či často používaných viet v nemčine, španielčine, taliančine a francúžštine, no najjednoduchšie a najzábavnejšie nám predsa znela napokon reč našich susedov-poľština.

V druhej časti sme sa venovali rôznym kvízom , osemsmerovkám a tajničkám.

Sme radi, že sme tento deň mohli prežiť netradične, že sme sa mohli nadchnúť o čosi viac pre štúdium jazykov, veď napokon nikde nevieme, kedy budeme potrebovať povedať niekomu, že Ťa mám rád v inom jazyku ako v našej materinskej reči.