Základná škola s materskou školou Bajerov

Slovina je hra

IMG_1661.jpgV tomto školskom roku sa naša škola prvýkrát zapojila do celoslovenskej súťaže YPSILON – slovina je hra. Jej zmyslom je propagovať predmet slovenský jazyk, priniesť žiakom zábavu so slovenčinou a podporiť ich, aby testy a slovenčina pre nich prestali byť strašiakom, vďaka čomu môžu vyrásť v zrelé osobnosti.

            Súťaž prebiehala 12. decembra 2018. Do súťaže sa na našej škole zapojilo 10 žiakov 1. – 9. ročníka. Boli rozdelení do kategórií podľa ročníkov. Tomu zodpovedala úroveň náročnosti písomného testu. Časový limit bol 45 minút.

            Na vyhodnotenie sme síce museli čakať viac ako mesiac, ale vyplatilo sa! Po zverejnení výsledkov sme boli veľmi milo prekvapení. Žiakom sa darilo výborne. Všetci dosiahli nadpriemerné výsledky a jasne ukázali, že slovina je hra.

Asi najväčším prekvapením je pre nás vynikajúci úspech prváčika Jozefa Trišča, ktorý zvládol test na neuveriteľných 100%. 2. miesto obsadila Timea Mruzová (IV. A) – 93% a tretie Michaela Konečná (II. A) – 86%. Súťažiaci boli odmenení diplomom a sladkosťou. Traja najúspešnejší aj užitočnými školskými pomôckami.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy, odvahu a chuť súťažiť. Víťazom ešte raz srdečne blahoželáme.