Základná škola s materskou školou Bajerov

Smelý Zajko v Afrike

A20190424_084718.jpg BOLD RABBIT IN AFRICA

Veselá, poučná a najmä edukatívna, taká bola naša návšteva divadelného predstavenia v kine Scala 24. 4.2019.

Žiaci 5. a 6. ročníka sa zúčastnili činohernej anglicko-slovenskej rozprávky s pesničkami, ktorá bola inscenovaná ako učebná pomôcka pre začiatočníkov.

Pokračovanie najslávnejšej detskej knižky Jozefa Cígera Hronského s názvom Smelý Zajko v Afrike je príbehom Zajka a jeho ženy na potulkách svetom. Popri Váhu prejdú Slovenskom až do Bratislavy, odtiaľ po Dunaji do Čierneho mora a v bruchu obrovského žraloka sa doplavia do Afriky. Tam prežijú veľa dobrodružstiev - vyliečia kráľa púšte, porazia krokodíla aj tigra a zachránia malého černoška.

Divadelná adaptácia ponúkla hravosť, podnietila detskú fantáziu, vďaka pesničkám a komediálnemu žánru príjemne spestrila divadelnú inscenáciu. Zároveň, v súlade s Hronského predlohou bola divadelná adaptácia apelom na množstvo pozitívnych vlastností - túžba cestovať a spoznávať, chuť učiť sa a zmúdrieť, veľmi výrazná propagácia telocviku a pohybu, či záverečným sloganom - všade dobre, doma najlepšie - vzťah k domovu a vlasti.

Edukatívnosť tohto predstavenia podčiarklo i netradičné slovensko-anglické naštudovanie.