Základná škola s materskou školou Bajerov

Deň Zeme - 2. deň

58950041_2010827935890666_7441417700909252608_n.jpgAkcia pokračovala v piatok 26. apríla. Pozerali sme filmy s environmentálnou tematikou. Boli doplnené diskusiou, v ktorej sme  vyjadrili svoj názor na ochranu životného prostredia. Nasledovali aktivity na školskom dvore, ktoré boli pripravené v spolupráci so Strednou odbornou školou lesníckou v Prešove. Čakali na nás tri stanovištia, na ktorých nám žiaci – budúci lesníci, sprostredkovali zaujímavé informácie týkajúce sa lesa a života v lese. Na prvom to boli informácie o sokoliarstve a výcviku dravcov. Mali sme možnosť odfotiť sa s jastrabom mexickým. Vyskúšali sme si aj držanie dravca na rukavici. Na druhom stanovišti sme sa oboznámili s drevinami, rôznymi druhmi stromov v našich lesoch, ich listami a plodmi. Našou úlohou bolo priradiť list a plod k správnemu stromu. Mohli sme si zahrať pexeso. Na treťom stanovišti sme sa dozvedeli niečo o vysokej zveri a jej zvukoch, o vábení jeleňov a mnoho iného.

Bol to veľmi zaujímavý a poučný deň plný nových informácií a pekných zážitkov. Ďakujeme!