Botanikiáda

IMG_20190522_134316.jpgV stredu 22. mája 2019 som bola aj so spolužiakom Adamom Dvorščákom reprezentovať našu školu na UPJŠ v Košiciach. Bola to súťaž z biológie o rastlinách a bylinách.

Pri registrácii nám dali červené vrecúška, v ktorých boli milé prekvapenia.

Súťaž sa mohla začať. Súťažilo sa v šiestich disciplínach. Najviac sa mi páčila posledná disciplína – presádzanie kvetov. Kvietok nebol najvyšší, ale aj tak som sa tešila, že si ho môžem zobrať domov. Súťaž sa skončila. Síce sme nevyhrali, ale som rada, že sme tam mohli byť a zúčastniť sa.

Po súťaži pani učiteľka Beňková navrhla prechádzku po botanickej záhrade. V botanickej záhrade sa mi veľmi páčilo. Je veľmi veľká. Má tridsať hektárov. Zamestnanci sa o ňu musia veľmi dobre starať, lebo prekvitá zeleňou a je tam viac než tisíc kvetov. Vo veľkých skleníkoch sú bambusy a tropické kvety, veľké aj malé kaktusy, Pestuje sa tam aj kávovník a bavlník či banánovník. Sú tam aj okrasné jazierka, ktoré žiarili pestrofarebnými veľkými i malými rybičkami. V horúcich skleníkoch lietajú krásne veľké motýle, ktoré majú farebné, ale aj tmavé krídla. V botanickej záhrade je aj mini ZOO, v ktorej sme videli zajace a sliepky. Záhrada, ale aj mini ZOO sú pekne udržiavané miesta.

Príroda je jeden veľký zázrak. S touto myšlienkou, ale aj s novými vedomosťami sme odišli domov.

Dominika Tarjanová, V. A