Základná škola s materskou školou Bajerov

Biely deň

IMG_1932.JPGMedzinárodný deň mlieka je sviatok pohyblivý. Tento rok pripadol na 18. 5. 2021. Oslavuje sa od roku 1957 pod záštitou medzinárodnej mliekarskej federácie (IDF) každý tretí májový utorok. Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu znajdôležitejších a nenahraditeľných zložiek ľudskej výživy.Keďže je mlieko bielej farby, aj tento deň sa niesol v jej znamení. 

Žiaci si vypočuli rozhlasovú reláciu, v ktorej sa dozvedeli odpovede naotázky: Aké sú zdravotné účinky mlieka? Aké mlieko máme piť?Čo obsahuje mlieko? 

Mladší žiaci sa počas dňa prostredníctvom prezentácie Objav mlieko dozvedeli zaujímavé informácie o mlieku, spracovaní mlieka, mliečnych výrobkoch, o skladovaní, predaji a význame mlieka vo výžive. Počas veľkej prestávky si žiaci  spolu s triednymi učiteľkami zaspomínali na mliečnu desiatu.